ملانی پرکینز

استارتاپ ۳.۲ میلیارد دلاری این زن ۳۲ ساله

ملانی پرکینز

ارزش Canva استارتاپ بنیانگذاری شده توسط این کارآفرین زن ۳۲ ساله به ۳.۲ میلیارد دلار رسید.

پلتفرم استرالیایی طراحی آنلاین canva امروز اعلام کرد سرمایه ای ۸۵ میلیون دلاری با هدایت شرکت سرمایه گذاری مری میکرز جذب کرده. این امر ارزش Canva را به مرز ۳.۲ میلیارد دلار رسانده است.

یکی از باارزش ترین استارتاپ ها با مدیریت عامل یک زن

این سرمایه، Canva را که توسط مدیر ارشد اجرایی ۳۲ ساله اش ملانی پرکینز  هم بنیان گذاری شده است، به یکی از با ارزش ترین استارت آپ هایی در جهان مبدل کرده است که هدایت آن را یک زن برعهده دارد. سرمایه گذاری بر روی این استارت آپ ۵ ماه بعد از این آغاز شد که میکرز، چهره ای محبوب در سیلیکون ولی به خاطر ارایه گزارشات سالیانه اش در مورد اینترنت، Canva را به عنوان اولین سرمایه گذاری اش در شرکت سرمایه گذاری Bond انتخاب کرد.

این تامین مالی، ارزش Canva  را به بیش از دو برابر و معادل با دو و نیم میلیارد دلار در آن زمان رسانید، و امروز شرکت Bond به دنبال سرمایه گذاری بیشتر بوده و در راند  جدید سرمایه گذاری پیشرو است.

پرکینز در یک گفتگوی تلفنی اعلام کرد سرمایه تامین شده به جهت پیشبرد تغییرات اساسی مورد استفاده قرار خواهد گرفت : دو برابر کردن پرسنل کاری Canva در سال آینده تا  مرز ۱۴۰۰ نفر و معرفی نسخه جدیدی از Canva برای کسب و کارها.

Canva چیست ؟

وبسایت و اپلیکیشن Canva به افراد و شرکت ها کمک می کند تا بنر، لوگو، طرح های گرافیکی شبکه های اجتماعی و سخنرانی هایشان را آماده کنند. از زمان آغاز به کار این اپلیکیشین در سال ۲۰۱۳، با هدف آسان کردن طراحی برای عموم مردم، این استارت آپ که پایگاه اصلی اش در سیدنی است کار خود را با تاسیس دفاتری در مانیل و بیجینگ گسترش داده است.

به گفته پرکینز : « ما متوجه شدیم موقعیت بسیار عظیمی برای کمک به کسب و کارها برای ایجاد تغییر و تحولی حقیقی در محیط های کاری امروزی و بالا بردن میزان بهره وری وجود دارد»

آینده ی Canva

به گفته هم بنیان گذار استارتاپ Canva تمرکز شرکت در آینده نزدیک بر روی گسترش خدمات برای کسب و کارهای تجاری و ساخت محصولاتی خواهد بود که به منظور ارایه گزارشات و سخنرانی ها از آنها استفاده می شود.

هدف Canva در گام بعدی این است که کارمندان غیرطراح در سرتاسر دنیا بتوانند به راحتی در هر زمان بازاریابی ای متناسب با نام تجاری شرکت شان را  انجام داده و مطالب مورد نیاز برای ارایه سخنرانی هایشان را تهیه کنند. در حدود ۸۵ درصد از ۵۰۰ شرکت تجاری بزرگ آمریکایی در حال حاضر از این سرویس استفاده می کنند  و موجب اعتبار بخشی به Canva  شده اند.

مدل کسب و کار Canva

به گفته مود روغنی Mood Rowghani،  شریک تضامنی شرکت Bond، مدل کسب و کار کانوا، که حول محتوا، جامعه و تجارت ساخته شده است، نشانی است که در برخی از سریع ترین شرکت های رو به رشد دنیا مشاهده می شود.

به گفته روغنی « Canva  در حال ساخت نسخه  مخصوصی مختص کسب و کارهای تجاری است که شرکت های تجاری را قادر می سازد تا سازگاری برند خود را در مقیاس بزرگی حفظ کنند.» « ما بر این باوریم که پلتفرم Canva می تواند تغییراتی بنیادین در نحوه کار کردن ما ایجاد کند»

شروع Canva از کجا رغم خورد ؟

پرکینز زمانی که در دانشگاه استرالیای غربی مشغول مطالعه و آموزش به شاگردانش در مورد نحوه استفاده از نرم افزارهای طراحی قدیمی بود نیاز به برنامه ای شبیه به Canva  را احساس کرد. او با خود فکر می کرد این ابزارها برای استفاده بسیار هزینه بر بوده و یادگیری آنها دشوار است.

او می گوید « من آینده ای کاملا متفاوت را در عرصه طراحی تجسم کردم» « طراحی ای که انلاین، مشارکتی و بسیار ساده باشد»

پرکینز در سن ۱۹ سالگی با کلیف اوبرکت شریک تجاری شد و آنها اولین پلتفرم طراحی شان را به نام fusion books راه اندازی کردند، سپس در سال ۲۰۱۳، کامرون آدامز به این تیم دو نفره پیوست و سه نفری استارت آپ Canva را بنیان گذاری کردند.

امروزه، Canva در ۱۹۰ کشور مورد استفاده قرار می گیرد و شرکت ماهانه بیش از ۲۰ میلیون کاربر فعال دارد.

نظرتان را بنویسید