روتین صبحگاهی تام بیلیو که در اون مشغول گوش دادن به موسیقی و ورزش کردنه

۷ مرحله روتین صبحگاهی کارآفرین میلیارد دلاری – تام بیلیو

روتین صبح

من تام بیلیو یکی از بنیانگذاران کمپانی میلیارد دلاری کوئست نوتریشن و مجری برنامه ی محبوب ایمپکت تئوری در نوع خودم به شدت تنبل هستم. در این بلاگ که توسط تیم قلللله آماده شده ۷ مرحله روتین صبحگاهی که به من کمک کرد تا یک برند میلیارد دلاری را بسازم را با شما به اشتراک می گذارم.

بسیار تنبل بودم

در دوره ای از زندگی ام، من ساعت‌ها در رختخواب خودم می ماندم، چون همیشه خیلی سردم بود و تنبل تر از آن بودم که بلند شوم و گرم‌کنم را بپوشم. به عنوان یک بچه من نشانه ای از موفقیت را در هیچ حالتی از خود بروز نمیدادم. مادرم که همیشه بزرگ‌ترین قهرمان من بود، کم کم متقاعد شده بود که من در زندگی شکست می‌خورم .

اما با تمام این اوصاف، من یک کارآفرین موفق هستم که شرکت Quest Nutrition را تاسیس کرده ام, که ارزشی بالغ بر بیش از یک میلیارد دلار برای آن براورد شده است, و من از آن زمان هم  برنامه ی Impact Theory را خلق کرده ام. یک شرکت که محتوای آن، هنگامی که با نمایش قبلی خود در داخل Quest ترکیب شد، بیش از ۲۵۰ میلیون بار بازدید داشته است.

 

پس چگونه یک کودک تنبل که هیچ نشانی از موفقیت در روزهای اولیه زندگی درش دیده نمیشد، ادامه میدهد و برخلاف تمام پیش بینی ها موفق می شود؟

 

اولین قدم برای بازسازی هویتم، حرکت از یک طرز فکر ثابت به سمت یک طرز فکر در حال رشد بود. زمانیکه دیگر توجه به درست و بی نقض بودن را متوقف کردم و شروع کردم که  به جستجوی رسیدن به پاسخ صحیح، سریع‌تر از هر کس دیگر، توانستم یک بنیان برای رشد نامحدود بسازم. در کنار این ساختار ، یکی دیگر از عوامل کلیدی موفقیت من، چگونگی استفاده از زمان، به خصوص ساعات صبح بود.

موارد زیر همان عادتهایی است که من در آن زمان تمرین کردم – و هنوز هم تا امروز اجرا می‌کنم – تا ذهنم را هر روز برای کارآفرینی تمرین دهم.

۱. خواب

روتین صبحگاهی من در واقع از غروب روز گذشته شروع میشوند. من برای بیدار شدن از آلارم (به استثنا گهگاهی) در بیش از یک دهه استفاده نکرده‌ام. شما به مقدار مشخصی از خواب نیاز دارید و اگر آن را دریافت نکنید، عملکرد شما کاهش می‌یابد – به طوری که در واقع می‌توانید کاهش آن را در آزمونی از توانایی شناختی اندازه‌گیری کنید. بنابراین گام اول، زمان بندی خواب یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که شما باید در تمام روز انجام دهید. اگر شما نیاز دارید که ساعت ۸ شب به رختخواب بروید و تمام خوابی که نیاز دارید را به دست می آورید، در ساعت ۸ شب به رختخواب بروید. من به طور طبیعی از ساعت ۳ تا ۴ صبح از خواب بیدار میشوم، بنابراین بهتر است زودتر بخوابید .

 

۲. بدن خود را با ورزش بسازید

به محض اینکه از خواب بلند می‌شوم، تحرکات زیادی میکنم که همین محرکی برای نرمش کردن میشود. من پنج روز در هفته ورزش می‌کنم، اما من از آن دسته آدم‌هایی نیستم که عاشق باشگاه رفتن باشند. اما من بلند می‌شوم، از رختخواب بیرون می‌آیم و به هر حال یک راست به سالن ورزش می‌روم. من خوش‌شانس هستم که یک باشگاه در خانه‌ام دارم، پس زمان هدر رفته از موقع بیدار شدن تا ورزش فقط حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

ایجاد قوانین یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که باید در آن موفق شوید. موفق بودن با یک سلسله کارهایی که نمی‌خواهید انجام دهید، می‌آید. اما به هر حال باید آن‌ها را انجام دهید. شما باید خودتان را مجبور کنید و تحت فشار قرار دهید، حتی وقتی که تمام وجودتان به شما گفته که دست از کار بکشید. شما باید از رختخواب بیرون بیایید وقتی که ترجیح میدهید همانجا دراز بکشی. شما قرار است روز جمعه وقتی دوستانتان در مهمانی هستند، کار کنید. زمانی که ترجیح می‌دهید بازی ویدئویی را بازی کنید یا فیلم سینمایی تماشا کنید، را باید برای رشد خود و کسب و کارتان وقت بگذارید.

نظم چیزی است که به شما اجازه می‌دهد به اهداف خود سریعتر برسید، اما به محیطی نیاز دارید که به شما این امکان را بدهد تا این را پرورش دهید. برای من، آن محیط سالن ورزش است و این یکی از بزرگترین دلایلی است که ورزش میکنم. یعنی برای تقویت نظم و اعتبار خود ورزش می‌کنم، چیزی که هیچ لذتی ذاتی به من نمی‌دهد .

 

۳. تمرین ذهن تام بیلیو

فقط کافی نیست که ورزش جسمانی کرد، بلکه نرمش و تمرین ذهن هم به همان اندازه نیاز است. در حقیقت، برای من، جسم انعکاسی از ذهن است. درست بعد از اتمام ورزش، مدیتیشن می‌کنم . دلیل اینکه مدیتیشن میکنم، تقویت توانایی در تمرکز و یادگیری نحوه آرام کردن ذهنم است. ما در دنیایی پر سرعت با حجم وسیعی از اضطراب ها و حواس‌پرتی زندگی می‌کنیم. ما با بالا بردن سرعت ذهن، زندگی مان را سریع تر کرده ایم، اما باید یاد بگیریم که آن‌ را به طور اگاهانه هم آهسته کنیم.

 

به همان اندازه مهم است که یاد بگیریم چطور خود را آرام کنیم. و ما باید این توانایی را پرورش دهیم. اینکه مدیتیشن چقدر طول بکشد بستگی به این دارد که چقدر مضطرب و تحت استرس هستم، اما معمولا ً در حدود بیست یا سی دقیقه است. من فقط از تکنیک ” تنفس ” استفاده می‌کنم، جایی که سعی می‌کنم ذهنم را آرام کنم و به راحتی نفس بکشم. وقتی اولین بار مدیتیشن را شروع کردم، مجبور شدم خودم را مجبور کنم پنج یا ده دقیقه بی حرکت بنشینم  که برایم دشوار بود. حالا این احساس را آنقدر دوست دارم تا حدی که معمولا پاهایم شروع به خواب رفتن میکنند.

 

۴. Thinkitate

یکی از زیباترین چیزها در مورد مدیتیشن این است که مغز شما را در حالت موج آلفا قرار می‌دهد. این یکی از خلاقانه ترین حالات مغزی در نظر گرفته می‌شود و این دقیقا ً همان احساسی است که خودم هم دارم. بنابراین، زمانی که مدیتیشن خود را تمام کردم، قبل از اینکه وضعیت موج آلفا از بین برود و من به زندگی عادی باز می‌گردم ، سعی می‌کنم ذهنم را آرام کنم و در عوض آن را برای مقابله با یکی از چالش برانگیزترین مشکلات خودم تنظیم کنم. من این فرآیند را ” Thinkitating ” می‌نامم ، چون وقتی در این حالت ذهنی هستم، متوجه می‌شوم که ارتباطات منحصر به فرد و جدید را ایجاد می‌کنم، که به من این اجازه را می‌دهد تا برخی راه‌حل‌های خلاقانه را برای مشکلاتی که غیرقابل حل به نظر می‌رسند، شناسایی کنم .

۵. مطالعه یک بخش اصلی روتین صبحگاهی من

سعی می‌کنم در روتین صبحگاهی ام مطالعه را هر روز داشته باشم. من معتقدم که مهم‌ترین معادله ریاضی ۱۱ = IO ( ایده‌ها ورود می کنند = ایده‌های خروج می کنند ) است. تقریبا ً تمام وقتم پر است. پس باید راه‌هایی برای اطمینان از اینکه وقت خواندن دارم پیدا کنم. یکی از آن روش‌ها خواندن در زمانیست که من آن را ” لحظات گذار ” می‌خوانم – مسواک زدن دندان‌هایم، لباس پوشیدن، غذا پختن، و غیره.

یکی از مناسب‌ترین لحظات برای من زمانی است که سگ‌های خود را به پیاده روی میبرم. این ۳۰ دقیقه خیلی خوبی است که بعد از آن معمولا ً اولین وعده ی روزانه ام را میخورم. این به من ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بدون وقفه زمان مطالعه می‌دهد. علاوه بر این  از همه لحظه‌های کوتاه که ممکن باشد نیز استفاده می کنم  آنرا  از دست نمیدهم. چون دوست دارم زمان را کنار بگذارم تا واقعا ً غرق مطالعه بشوم و بخوانم .

۶. ایجاد یک فهرست از”کارهای بسیار مهم “

من لیستی از مهم‌ترین چیزهایی که کسب‌وکار من برای رشد به آن نیاز دارد را تهیه کرده ام. وقتی سر کار می نشینم، اولین کاری که می‌کنم این است که آن لیست را مرور کنم. من در مورد هر چیزی و همه چیز در آن فهرست سریعا اقدام می کنم و اگر چیزی را سه روز متوالی رد کنم، آن را از لیست حذف می‌کنم. چون اقدامات من نشان داده که آن مورد واقعا ً مهم نبوده. به عنوان یک قانون، من مواردی که بیش‌ترین تاثیرات و بازخوردها را دارند در بالای صفحه نگه می‌دارم تا اطمینان حاصل کنم چیزی پایین‌تر از فهرست اولویت قرار نگرفته شده است.

۷. ایمیل را نادیده بگیرید

چک کردن ایمیل یک سو مدیریت در استفاده درست از زمان است. به نظر من، این میتواند به عنوان نقص از عملکرد شما به عنوان کارآفرین در نظر گرفته شود. اگر قبل از پرداختن به مهم‌ترین نیازهای شرکت، ایمیل را چک کنید، تصدیق می‌کنید که دیگران درباره کاری که باید انجام دهید، بهتر می‌دانند. من خودم را عادت داده ام، تا ایمیل را تا زمانی که کار مهمتری لازم است انجام شود، نادیده بگیرم. معمولا ً قبل از اینکه برای اولین بار ایمیل خود را چک کنم، بین ۵ تا ۷ ساعت کار می کنم. و سعی می‌کنم کم‌تر از یک ساعت در روز را صرف پرداختن به ایمیل بکنم.

من عادات نهفته در زندگی روزمره ام را کشف کرده ام تا ابزاری برای انجام کارها و نگه داشتن خودم در مسیر باشد. عادت به طور کلی، به عقیده من، اساس موفقیت است.

من به شدت توصیه می‌کنم که هر کسی یک روتین صبحگاهی برای خود دست و پا کند که هم سلامت جسمی و هم ذهنی را تحت پوشش خود قرار دهد، به طوری که مطمئن شوید که گام‌های لازم برای موفقیت در هر کاری که انجام می‌دهید را شامل شود. امیدوارم روتین صبحگاهی  شما به همان خوبی که به من خدمت کرده به شما هم خدمت کند.


برای مطالب بیشتر اینستاگرام قلللله را دنبال کنید.