جلد کتاب بهترین سال زندگی تو اثر دارن هاردی

معرفی و بررسی کتاب “بهترین سال زندگی تو”

با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، بیشتر انسان های موفق به آمادگی و برنامه‌ریزی برای سال جدید می‌پردازند تا با جدیت بیشتری اهداف خود را دنبال کنند. کتاب بهترین سال زندگی تو (living your best year ever) از برترین آثار دارن هاردی محسوب می‌شود. بسیاری از ما این نویسنده را پیش‌ازاین با کتاب‌های مرد واقعی، دیوانگان ثروت‌ساز و اثر مرکب شناخته‌ایم. این کتاب در ۱۵۱ صفحه از سوی انتشارات دانش گویا و الماس پارسیان و با ترجمه محسن باطنی به بازار کتاب عرضه شده است. انتشارات بسیاری کتاب بهترین سال عمرتان را با ترجمه‌های گوناگون و حتی نام‌های مختلف منتشر کرده‌اند که انتخاب هریک با توجه به سلیقه و نظر شما می‌تواند سودمند باشد.

دارن هاردی در این کتاب سعی دارد بگوید که اتفاقات گذشته مهم نیستند. آنچه اهمیت دارد شروع دوباره و حرکت به سوی هدف با قدرت بیشتر است. او با ارایه فرمولی شگفت‌انگیز شما را برای خلق یک سال فوق‌العاده و رسیدن به اهداف بزرگ تشویق می‌کند. فرمولی که با سال‌ها آزمون و خطا، تحقیق و مطالعه به‌دست آمده است.

 

“بهترین سال زندگی تو” در چه زمینه‌ای شما را یاری می‌کند؟

اگر برای تحقق رویاهای بزرگ عزم و اراده‌ای راسخ دارید؛ بی‌شک این کتاب برای شما نوشته شده است. مخاطبان کتاب بهترین سال زندگی تو افرادی هستند که موانع مختلف موجود در مسیر موفقیت نتوانسته از انگیزه آن‌ها کم کند.

بهترین سال زندگی تو از اهمیت و شیوه صحیح هدف‌گذاری برایتان می‌گوید. به عقیده دارن هاردی آنچه به آن معجزه می‌گوییم درواقع براثر تلاش و پایداری در راه اهداف حاصل می‌شود. او با ارایه فرمولی در ۷ قدم شما را در تحقق جاه‌طلبانه‌ترین و غیرممکن‌ترین اهداف‌تان یاری می‌کند. این کتاب ارایه‌ای جامع و تفسیری بر همه ارزش‌های لازم برای دستیابی به موفقیت است.

 

برای مدت کوتاهی واقعیات را متوقف کن!

قضاوت یا تعیین تکلیف نکنید. از همان ابتدا روی عواملی مثل تجربه، توانایی و داشته‌هایتان حساب نکنید. اجازه دهید آن توان شگرفی که درونتان بدون استفاده مانده، به کار بیفتد. اگر شما خودتان همه مهارت یا منابعی که در جهان وجود دارد را در اختیار داشتید با آن‌ها چه می‌کردید؟ برای تحقق بخشیدن به آرزوهایتان آن‌ها را چگونه مدیریت می‌کردید؟

نگران نباشید. نیازی نیست خودتان را متعهد به انجام همه آن کارها کنید. مثل یک بازی، جوهر قلم را روی کاغذ تاب دهید. اهدافتان را بدون درنظر گرفتن محدودیت‌ها بنویسید. هرچه این اهداف بیشتر شما را بترساند جاه‌طلبانه‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

 

قانون “طوری عمل کنید انگار که”

همین حالا دست‌ به کار شوید. انگار که به هدفتان رسیدید و می‌خواهید شروع کنید. اگر همین الان میلیونر بودید چگونه راه می‌رفتید، دست می‌دادید، حرف می‌زدید یا وارد اتاقتان می‌شدید؟ اگر روی وزن ایده‌آلتان بودید چگونه لباس می‌پوشیدید، غذا می‌خوردید، قدم می‌زدید یا ورزش می‌کردید؟ اگر یک شوهر رمانتیک و باملاحظه بودید چطوری همسرتان را در آغوش می‌کشیدید، با او صحبت می‌کردید یا رفتارتان با او چگونه بود؟ همان چیزی شوید که اکنون دلتان می‌خواهد و یقین داشته باشید به آن تبدیل خواهید شد. تنها چیزی که عمل را از واقعیت جدا می‌کند کمی گردش کائنات است. از تو حرکت، از خدا برکت!

 

کنترل نهایی و ایجاد توازن

اهدافتان نقشه مسیر زندگیتان می‌شود که فقط باید از پیروی کنید. قبل از آغاز سفر به سمت اهداف جدید، برای هدایت اهدافتان در زندگی یک گام به عقب بردارید تا دیدگاه مناسبی به دست آورید. اکثر مواقع، افرادی را می‌بینید که توجه خود را به‌طور انحصاری روی یک مرحله از زندگیشان گذاشته و فدای مرحله دیگری از زندگیشان می‌کنند. آیا تابه‌حال ورزشکاری را دیده‌اید که بازوهای قوی و درشت هیکلی داشته باشد اما پاهایش لاغر و ضعیف به‌نظر برسد؟

 

کتاب بهترین سال زندگی تو همچون چراغی مسیر تاریک پیش روی شما را روشن می‌سازد تا با نگرشی متفاوت سالی شگفت‌انگیز برای دستیابی به اهداف جاه‌طلبانه و بزرگ بسازید. شما برای سال جدید چه برنامه‌ای دارید؟ آیا سال نو می‌تواند بهترین سل زندگی تو باشد؟ برای اینکه به این سوال با اطمینان پاسخ دهید خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


برای مطالب بیشتر اینستاگرام قلللله را دنبال کنید.

نظرتان را بنویسید