دونده سیاه پوست در بلاگ چطور به موفقیت برسم

چطور به موفقیت برسم – نصیحت های کارآفرین میلیار دلاری

چطور می تونی در هر چیزی بهتر باشی

چطور به موفقیت برسم ؟ سوالی بوده که از دوران نوجوانی همیشه درگیر آن بودم. همیشه این طور نبوده که این باور  را داشته باشم که قادر خواهم بود هر مهارتی را که می‌خواهم بتوانم یاد بگیرم. که بتوانم در هر زمینه‌ای بهتر عمل کنم. من قبلا ً احساس می‌کردم که استعداد و هوش من ثابت است و وظیفه من یافتن چیزهایی است که در این محدوده جواب می دهند. وقتی متوجه شدم که در چیزی که واقعا ً می‌خواستم خوب باشم، بد بودم، برایم دردناک بود. برای منیّت من دردآور بود که خود واقعی ام را بپذیرد و به خودم بگویم: “من در این مورد خوب نیستم ” یا ” هرگز در این مورد خوب نخواهم بود. به همین دلایل کشف کردم اگر ذهنم را تغییر دهم، هر کاری را که بخواهم میتوانم بدون محدودیت انجام دهم و با همین موضوع به طور کلی ورق برگشت.

مقاومت برای موفقیت

وقتی به این ایده رسیدم که می‌توانم به هر چیز خوبی که میخواهم برسم. اینکه هر چه بیشتر کاری را انجام می‌دادم، بیشتر تمرین می‌کردم، تحول  مغزی در من ایجاد می شد. باورم نمیشد. خیلی متعجب شدم وقتی فهمیدم که میلین چطور به دور ارتباطات سیناپسی پیچیده شده بود و به آن‌ها اجازه می‌داد تا با یکدیگر  سریع تر ارتباط برقرار کنند. این موضوع به من روشی برای تجسم آنچه در مغز من درحال اتفاق افتادن بود، داد و من متوجه شدم که تغییر دادن سیم پیچی های مغزم امکان پذیر است.

بعد از خودباوری چه؟

بعد از قبول کردن این موضوع، من می‌دانستم که باید به شدت کار کنم. باید خودم وقت مورد نیاز را برایش کنار می گذاشتم. می‌خواستم ده هزار ساعت، یا هر سیستم اعتقادی دیگری که دارید در مورد اینکه چقدر طول می‌کشد تا به مهارت برسید را پیاده کنم.

اما  فقط دانستن اینکه مغز من واقعا ً قابل تغییر بوده و می‌تواند در طول زمان تغییر کند برایم کافی بود. اینکه می‌توانم آن را تنها از طریق  اراده تغییر دهم. و بعد تنها سوال باقی مانده  این بود که به آن باور پیدا کنم و با اراده انجامش بدهم. این درک به تنهایی برای من بسیار قوی بود.

وقتی به این قلمرو وارد شدم، می‌دانستم نسبت به بقیه افراد برتری دارم، چون مایل بودم هر چیزی را که مرا به جلو سوق می‌داد باور کنم. من می‌خواستم بیشتر از هر کس دیگه ای کار کنم. می‌دانستم  اگر خیلی بیشتر از زمانیکه دیگر به من لذت نمی داد در آن باقی می ماندم، نهایتا موفق می شدم. این خیلی قدرتمند بود.

روی محدودیت ها تمرکز نکنید

پس چرا مهم است که باور کنیم شما می‌توانید هر کاری را که تصمیم دارید بدون محدودیت انجام دهید؟ ( عبارت کلیدی ” بدون محدودیت ” ) مهم است چون شما و من هر دو می‌دانیم که این یک دروغ است. اگر به پشت‌بام بروم و سعی کنم راه بروم و پرواز کنم، به زمین سقوط خواهم کرد. من می‌دانم که محدودیت‌هایی وجود دارد، اما در محدودیت ها باید بگویم منظور از این محدودیت ها، آنهایی است که هیچ منطقی پشتشان نیست و به پیشبرد اهداف کمکی نمیکنند.

دروغ میلیارد دلاری تام بیلیو

گرچه این یک دروغ است ولی من به خودم این دروغ را میگویم. و این انتخاب را میکنم به این دروغ اعتقاد داشته باشم زیرا قدرت بیشتری به من میدهد. این حرف را باور کنید و انجام دهید چرا که شما را قدرتمند میکند. اگر کارهایی را که در واقع شما را به سمت اهداف خود حرکت می‌دهند انجام دهید، اگر به چیزهایی که در اطراف خود و جهان که شما را به سمت هدفتان حرکت می‌دهند اعتقاد داشته باشید، در نهایت شما به طور پیوسته پیشرفت خواهید کرد.

واقعیت این است که مردم خودشان را با هیچ معیاری نمی‌سنجند. آن‌ها در واقع به خودشان اجازه می‌دهند که چیزهایی درباره خودشان باور کنند که ضدشان است. آیا می‌دانستید که لحظه‌ای که به خود می‌گویید، ” من توامند نیستم” به تله افتاده ای ؟ این از نظر من خیلی احمقانه است. هرگز نباید لحظه ای به خودتان اجازه دهید که چنین چیزهایی را باور کنید:

” من احمق هستم .”

” من پست هستم .”

” من به اندازه آن‌ها باهوش نیستم .”

روایت خود را تغییر دهید

همه این چیزها، حتی اگه حقیقت داشته باشند، تو را عقب نگه میدارند. شما نتیجه چیزهایی هستید که به خودتان اجازه می‌دهید باور کنید. شما نتیجه داستانی هستید که درباره خودتان به شما می‌گویید. اگر شما یک داستان قدرتمند را به خودتان می‌گویید، اگر چیزی را در مورد خودتان باور کنید که قدرت بخشیدن به آن را دارید، حتی اگر دروغ بگویید، خودتان را برای موفقیت در آن آماده خواهید کرد. آن‌ها این محیط مطمئن را درون شما ایجاد خواهند کرد که در آن میتوانید قدم به جلو بردارید. شما می‌خواهید چیزهای دیگری را امتحان کنید که مردم امتحان نخواهند کرد.

از امتحان کردن شانس خود نترسید

شما ۱۰۰ درصد موقعیت هایی را که استفاده نکنید از دست می‌دهید. اگر به افرادی نگاه کنید که  به موفقیت های عجیب و غریبی  رسیده اند، مانند مایکل جردن، او تعداد بالا و قابل توجهی پرتاب را از دست داد. اینطور نبود که او همه ی پرتاب هایش را از ابتدا درست می انداخت؛ موضوع این است که او از پرتاب کردن نمی‌ترسید.

خودتان را در چارچوب ذهنی قرار دهید که در آن از پرتاب کردن نمی ترسید. این تغییر به شما این امکان را می‌دهد که از افرادی که بهتر یا باهوش‌تر از شما هستند، جلو بزنید. باور کنید که می‌توانید در هر چیزی خوب باشید. باور کنید که امروز از دست دادن یک چیز به این معنی نیست که فردا شما بعدی ها را هم از دست خواهید داد. این ساختار ذهنی برای موفقیت شما خیلی حیاتی است.

باورهای غلط دیگران

بیشتر مردم به مزخرفاتی اعتقاد دارند که آن‌ها را عقب نگه می‌دارد. و آن‌ها حتی ممکن است تلاش کنند تا شما را با افکار محدود کننده خود پایین بکشند. اما شما موفق خواهید شد و تعریف خود از شادی و موفقیت‌ را زندگی خواهید کرد، زیرا به چیزهایی اعتقاد دارید که شما را به جلو حرکت می‌دهند.

اما به خاطر داشته باشید که شادی یک انتخاب است، و بنابراین شما باید انتخاب کنید و باور کنید که این کار به شما قدرت می‌دهد. انتخاب کنید و تنها چیزهایی را که شما را به سمت اهداف خود حرکت می‌دهند، باور کنید. هر چیزی را باور نکنید، یا چیزی را باور نکنید که شما را از اهداف خود دور می‌کند. مهم نیست که چقدر واقعی باشند. این، دوستان من، جستجوی واقعی شادی و راه یافتن به موفقیت پایدار است. این بود جواب من، تام بیلیو کارآفرین میلیارد دلاری از بنیانگذاران کمپانی کوئست نوتریشن به سوال چطور به موفقیت برسم .

برگرفته شده از Impact Theory


برای مطالب بیشتر اینستاگرام قلللله را دنبال کنید.

نظرتان را بنویسید