پسر بجه ای در حال مطالعه کتاب درباره مغز

۵ کتاب درباره مغز انسان که قفل پتانسیل کامل شما را باز می کند

کتاب درباره مغز

من تام بیلیو یک کارآفرین موفق هستم که شرکت Quest Nutrition را تاسیس کرده ام, که ارزشی بالغ بر بیش از یک میلیارد دلار برای آن براورد شده است، در این بلاگ ۵ کتاب درباره مغز انسان که به من کمک کرد تا کنترل ذهنم را بدست بگیرم را با شما به اشتراک می گذارم.

وقتی متوجه شدم که اگر ذهنم را روی هرچیزی تنظیم کنم میتوانم در آن کاری خوب و عالی باشم و به آن برسم، خیلی متعجب شدم. خوشبختانه، مغز بسیار بیشتر از آنچه که مردم به آن اعتقاد دارند انعطاف پذیر است، و شما می‌توانید ذهن خود را از طریق تمرین منظم شکل دهید. بنابراین فقط به این خاطر که امروز در انجام کاری عملکرد ضعیفی داشته اید، به آن معنا نیست که شما فردا هم حتما در این کارعملکرد ضعیفی خواهید شد.

مطالعه ی مغز دلیل موفقیت تام بیلیو

این مفهوم، یکی از نیروهای محرک در علاقه من به یادگیری نحوه کارکرد مغز بود. من متوجه شدم که اگر مغز عضوی است که دنیای اطرافم را می‌سازد (اگر حرفم را باور ندارید ، کتاب‌های فهرست‌شده در زیر را بخوانید )، پس بهتر است درک کنم که چطور کار می‌کند تا من بتوانم فرآیندش را کنترل کنم. من فکر نمی کنم بزرگ نمایی باشد که بگویم کنترل فرآیند، و متمرکز کردن انرژی ام بر یادگیری تشریح عصب ها، همان چیزی است که باعث میشود، به عنوان یک کارآفرین موفق شوم .

گفته‌شده که مغز پیچیده‌ترین و رمز آلودترین ماهیت در کل عالم است. پنج کتاب زیر نه تنها کتاب‌هایی هستند که بیشتر درک من از مغز را شکل می‌دهند، بلکه آن‌ها کتاب هایی هستند که به شما کمک می‌کنند تا برخی از این اسرار را کشف کنید و در این فرآیند به طور کامل ذهن خود را تغییر دهید. درک کردن، کلید باز کردن پتانسیل کامل شما است. مقاله زیر را بخوانید، اما تنها در صورتی که می‌خواهید به یک غول ذهنی تمام عیار تبدیل شوید. در زیر ۵ کتاب درباره مغز انسان را با شما به اشتراک گذاشته ام.

۱. ناشناخته (دیوید ایگلمن – David Eagleman)

بسیاری از مردم خود را ذهن هوشیارشان تصور می‌کنند. اما همانطور که نویسنده دیوید ایگلمن David Eagleman در این کتاب نشان می‌دهد، ذهن خودآگاه اغلب آخر از همه شناخته میشود، و کار واقعی ساخت چیزی که “تو” با آن خودت را میشناسی توسط ضمیر ناخودآگاه انجام می‌شود. این مکاشفه از طریق جریان بی‌پایان مطالعات هوشمندانه (بسیاری از آن‌ها کار خودش بوده) که در سال‌های اخیر اجرا شده‌است, بدست آمده. ” ذهن هشیار شما، همان طور که Eagleman اشاره می‌کند، به طور مداوم به شما دروغ می‌گوید. و عمق این مفهوم در زندگی روزمره شما و جامعه بسیار عظیم است .

Eagleman کار شما را برای به دست آوردن این اسرار عمیق راحت کرده و درک آسان و بدون ابهامی را در این کتاب به ارمغان آورده است. این کتاب نه تنها جنبه سرگرم کننده و روند جالبی دارد، بلکه به شما کمک می‌کند تا حداقل از برخی از فرایندها که بخش عمده‌ای از وجود شما را تشکیل می‌دهند آگاه شوید. این دیدگاه جدید به شما این امکان را می‌دهد که روی برخی از این فرایندها کنترل داشته باشید، یا حداقل توسط آن‌ها کنترل نشوید – و این اولین قدم برای خروج از ماتریس است.

۲. فانتوم های درون مغز (V.S. Ramachandran)

با در نظر گرفتن خود نام پدیده عجیب سندرم پای فانتوم ( احساس مداوم درد در اعضایی که قطع‌شده یا دیگر در بدن نیستند و معمولا ً بسیار دردآور است)، فانتوم های درون مغز یک کتاب قابل‌توجه از V.S. Ramachandran است که با سبک و مهارت فوق‌العاده‌ و همچنین داستان‌سرایی مسحور کننده، دنیای عجیب و شگفت‌انگیز مغز را میشکافد و کاربردهای آن از نقشه‌برداری، و تخصصی سازی را بررسی می‌کند.

Ramachandran، محققی است که، هم عمیق و هم جالب است. چون او رازهای پنهانی مناطق مغز و به طور ویژه عملکرد مغز را بررسی می‌کند. در حالی که این کتاب بخش‌های بسیار شگفت انگیزی را پوشش می‌دهد، بخش‌هایی که من به شدت برجسته یافتم مربوط به خود کفایی بودند. خود کفایی چیزی است که هر کسی که به بحث توسعه فردی علاقه دارد باید آن را عمیقا مطالعه کند، و هیچ‌کس این موضوع را بهتر از Ramachandran بررسی نکرده است.

۳. مغز گفت و گو کننده (V.S. Ramachandran)

عنوان فرعی این کتاب “ماموریت یک عصب شناس برای چیزی است که ما را انسان می‌سازد” است و سطر به سطر این کتاب را تبدیل به یک کتاب، به شدت سرگرم‌کننده و بینهایت قابل‌استفاده و مفید می‌کند. Ramachandran همه چیز را از نورون‌های آینه‌ای، رابطه ی عمیق و پیچیده برای چگونگی ارتباط ما با یکدیگر، تا آشفتگی و اختلالی که در آن سیم‌کشی عصبی مردم عبور می‌کند و مردم شکل و رنگ‌ها را می‌شنوند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

در جست و جوی فرایندهایی که عملکرد ذهنی ما را تحریک می‌کنند، درست مانند ایگلمن، Ramachandran  هم به خواننده کمک می‌کند تا نه تنها مغز را درک کند، بلکه شروع به فراتر رفتن از الگوریتم ‌هایی کنند که به طور نامریی رفتار ما را هدایت می‌کنند.

۴. مغز خوب را به مغز عالی تبدیل کن (Daniel Amen)

مباحث شگفت انگیزی در این کتاب وجود دارد، اما چیزی که بیشتر در مورد آن دوست دارم این است که چقدر عملی و کاربردی است – از این که چطور از مغز خود در برابر آسیب نافذ محافظت کنید تا اینکه چگونه میتوان ANT’s را شکست داد ( افکار منفی خودکار) و همینطور به دست آوردن کنترل مغز و ذهن تان. من (تام بیلیو) از استراتژی‌های این کتاب سال‌ها استفاده کرده‌ام. این یکی از قابل‌استفاده ترین کتاب ها در زمینه مغز است که تا به حال خوانده‌ام .

۵- مغز زنان (Louann Brizendine)

اینکه آیا شما مرد هستید یا زن فرقی نمیکند، این کتاب واجب خواندن است. این کتاب درباره مغز زنان است. جزئیات فازها و تغییراتی را شرح می‌دهد که مغز زنان از کودکی تا دوره قاعدگی سپری کرده است. به من، واقعا ً کمک کرد تا اصول عصبی دیدگاه مونث را درک کنم، و برای همسرم (که این کتاب را چند بار مطالعه کرده‌است)، به او کمک کرد تا کلمات، احساسات و بلوغ را به عنوان یک زن بیان کند. بحث کردن در مورد کتاب و مفاهیم آن به ما کمک کرد تا هر دو با هم ارتباط برقرار کنیم و اطمینان حاصل کنیم که ما با یک زبان صحبت می‌کنیم.

کتاب‌های شگفت‌انگیز دیگری درباره مغز نوشته شده اند، و اینها واقعا ً تنها چند کتاب هستند که درک من از ذهن را شکل داده‌اند. از آنجا که مغز، ارگانی است که بیشترین کنترل را در شکل دادن به جهان ما دارد، اگر فقط یک موضوع را می خواهید مطالعه کنید، پیشنهاد من به شما “مغز” است. این کتاب‌ها یک مقدمه عالی برای شروع شما هستند. امیدوارم از این سفر، به همان اندازه که من از آن لذت میبرم، لذت ببرید.

برگرفته شده از Impact Theory – نوشته تام بیلیو


برای مطالب بیشتر اینستاگرام قلللله را دنبال کنید.

نظرتان را بنویسید