کریستیانو رونالدو در یونتوس و در خانه

درآمد کریستیانو رونالدو از اینستاگرام چقدر است؟

کریستیانو رونالدو در یونتوس و در خانه

کریستیانو رونالدو از اینفلوئنسر بودن در اینستاگرام بیشتر از فوتبال بازی کردن برای تیم یوونتوس، پول در می‌آورد

*درآمد کریستیانو رونالدو از اینستاگرام بیشتر از دستمزدش در تیم یوونتوس است. 

*طبق تحقیق «هاپِر اِچ‌‌کیو»—یک شرکت سازنده‌ی نرم‌افزار برنامه‌ریزی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی— که در سایت «باز بینگو» منتشر شد، این ستاره‌ی ۳۴ ساله، سالانه ۴۷.۸ میلیون دلار از پست‌های برند شده‌ی اینستاگرام یا همان پست‌هایی که برای انتشارشان پول پرداخت شده، به جیب می‌زند. 

مبلغ قرارداد رونالدو در یوونتوس  

*رونالدو بعد از ۹ سال حضورش در رئال مادرید با یک قرار داد ۴ ساله به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو به یونتوس پیوست. بنابر گزارشِ سایت Goal.com، درآمد رونالدو در تیم یوونتوس ۳۴میلیون دلار (معادل ۳۸۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان) در سال است. 

*مدیر اجرایی بازاریابیِ شرکت «هاپر» به سایت خبری «business insider» گفت: “رونالدو بالاترین تعداد فالوئر را در اینستاگرام دارد. شرکت‌ها مبلغی حدود ۱میلیون دلار برای پست‌ها پرداخت می‌کنند تا به تعداد بسیار زیادِ کاربران بازدیدکننده‌ی  پست‌های او دست یابند.”

طبق تحقیق شرکت «هاپر اچ‌کیو» که در سایت «باز بینگو» منتشر شد، در سال گذشته، او فقط از پست‌های برند شده‌ی اینستاگرام، ۴۷.۸میلیون دلار درآمد کسب کرده است که این رقم، ستاره‌ی ۳۴ساله را در صدر فهرست کاربران درآمدزای اینستاگرام قرار می‌دهد.

درآمد رونالدو در یوونتوس در مقایسه با اینستاگرام

بنابر گزارش سایت Goal.com، دستمزد سالانه‌ی او در قراردادی که در سال ۲۰۱۸ با باشگاه یوونتوس امضا کرد، ۳۴میلیون دلار است— ۱۴.۷میلیون دلار کمتر از درآمدی که از پست‌هایش در اینستاگرام به دست می‌آورد. 

رونالدو به یوونتوس پیوست

درآمد رونالدو از هر پست تبلیغاتی در اینستاگرام

بنابر گزارش‌ها، رونالدو به‌طور میانگین ۹۷۵۰۰۰دلار (معادل ۱۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان ) برای هر پست تبلیغاتی دریافت می‌کند— بسیار بیشتر از درآمد بزرگ‌ترین سلبریتی‌ها و سرشناس‌ترین چهره‌های دنیا— از جمله کایلی جنر، سلنا گومز و امیلی راتایکوفسکی— است و درآمد آن‌ها را به شدت تحت‌الشعاع قرار داده.

پست تبلیغاتی رونالدو در اینستاگرام

کریس رونالدو رقیب فوتبالش، لیونل مسی، را هم شکست داده است؛ گفته می‌شود که‌ مسی کمتر از نصف درآمد رونالدو، یعنی  ۲۳.۳ میلیون دلار، درآمد داشته است.

در بین برندها و نام‌های تجاری‌ای که رونالدو در صفحه اینستاگرامش آن‌ها را معرفی و تبلیغ کرده است، این برندها به چشم می‌خورند: محصولات مراقبت از مو «کلییِر»، کفش فوتبال «نایک» و «سیکس‌پد یوروپ».

نیکولا کرونین، مدیر اجرایی بازاریابی «هاپر اچ‌کیو» به سایت خبری «بیزینس اینسایدر» گفت: “رونالدو(با داشتن ۱۸۶میلیون فالوئر) بالاترین تعداد دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارد؛ به همین دلیل، شرکت‌ها دارند مبلغی حدود ۱میلیون دلار برای پست‌ها پرداخت می‌کنند تا بتوانند به تعداد بسیار زیادِ کاربران بازدیدکننده‌ی پست‌های او دست یابند.

“به‌خاطر جایگاه اجتماعی‌اش به عنوان سلبریتی و ستاره‌ی فوتبال، درآمد او از اینستاگرام مانند قراردادهای عادی اینفلوئنسری نیست و قراردادهای او بخشی از او قراردادهای بزرگ‌تر اسپانسرشیپ با شرکت های بزرگی مانند «نایک» است. 

“فقط باید به صفحه‌ی اینستاگرامش بروید تا ببینید که خارج از بازارِ ورزشی، چه تعداد شرکت برای داشتن پست تبلیغاتی در صفحه‌ی اینستاگرامش به او پول پرداخت می‌کنند.”

نظرتان را بنویسید