steve jobs

استیو جابز

دستاورد ها

استیو پل جابز ( ۲۴ فوریه ۱۹۵۵ – ۵ اکتبر ۲۰۱۱ ) یک کارآفرین و سرمایه‌گذار آمریکایی بود. او رئیس هیات‌مدیره، مدیر عامل، یکی از موسسان شرکت اپل. ; رئیس هیئت مدیره و سهام دار عمده ی شرکت پیکسار ; عضو هیئت مدیره ی کمپانی والت دیزنی بعد از خرید کمپانی پیکسار ; و بنیان گذار و رئیس هیئت مدیره ی کمپانی نکست بود. جابز به عنوان یکی از پیشگامان انقلاب میکرو کامپیوتر دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ در کنار بنیان گذار دیگر اپل، استیو وازنیاک شناخته شد.

شروع زندگی

جابز در سان‌فرانسیسکو، کالیفرنیا به دنیا آمد و به فرزند خواندگی پذیرفته شد. او در منطقه خلیج سانفرانسیسکو بزرگ شد. او در سال ۱۹۷۲ به کالج رید رفت و در سال ۱۹۷۴ برای یافتن روشن‌گری و تحصیل ذن بودیسم به هند سفر کرد. اف بی آی گزارش داد که او از ماری‌جوانا و LSD زمانیکه در کالج بود استفاده کرده‌است.

شروع اپل

جابز و وازنیاک ( اپل ) را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کردند تا کامپیوتر شخصی وازنیاک اپل ۱ را بفروشند. این دو در سال بعد با اپل ۲ شهرت و ثروت زیادی کسب کردند، یکی از اولین کامپیوترهای شخصی که به شدت موفق بود. جابز پتانسیل تجاری شرکت زیراکس در سال ۱۹۷۹ را مشاهده کرد که یک رابط کاربری گرافیکی ( GUI ) داشت. این کار منجر به تولید ناموفق اپل لیسا در سال ۱۹۸۳ و پس از آن تولید موفق مکینتاش در سال ۱۹۸۴ شد، اولین کامپیوتری که با داشتن GUI تولید انبوه شد.

انقلاب صنعت چاپ و جلوه های ویژه

مکینتاش، صنعت چاپ دسکتاپ را در سال ۱۹۸۵ با اضافه کردن اپل LaserWriter معرفی کرد. اولین چاپگر لیزری برای طراحی تصاویر گرافیکی وکتور. جابز در سال ۱۹۸۵ بعد از یک مبارزه قدرت طولانی با هیئت مدیره شرکت اپل و پس از آن با مدیر عامل آن زمان شرکت، جان اسکالی از اپل اخراج شد. در همان سال، جابز چند نفر از اعضای اپل را با خودش به شکرت تازه تاسیسش نکست برد. یک شرکت توسعه پلت فرم کامپیوتری که در کامپیوترهایی برای آموزش عالی و بازارهای تجاری تخصص داشت.

علاوه بر این ، او به توسعه صنعت جلوه‌های تصویری کمک کرد. در سال ۱۹۸۶ بودجه بخش گرافیک رایانه‌ای فیلم جورج لوکاس را تامین کرد. بعد از آن شرکت جدید پیکسار را تاسیس کرد که اولین فیلم انیمیشن ۳ بعدی کامپیوتری را تولید کرد ( ۱۹۹۵ ).

بازگست مغز متفکر

اپل در سال ۱۹۹۷ با نکست ادغام شد و جابز در عرض چند ماه مدیرعامل شرکت سابقش شد. او تا حد زیادی مسئول کمک به احیای اپل بود که در آستانه ورشکستگی قرار داشت . او از نزدیک با جونی ایو کار می‌کرد تا یک خط از محصولات را توسعه دهد که دارای پیامدهای فرهنگی بزرگ‌تری باشد.

متفاوت فکر کن

در سال ۱۹۹۷ با کمپین تبلیغاتی ” متفاوت فکر کن” منجر به رونمایی از iMac، آی تیونز ، آیتونز استور ، اپل استور، آی پاد، آیفون، و آی پد شد. در سال ۲۰۰۱ سیستم‌عامل Mac OS با سیستم‌عامل کاملا ً جدید Mac OS X بر پایه platform NeXTSTEP جایگزین شد. و برای اولین بار یک بنیان قوی به OS و یونیکس جدید داد.

فوت

در سال ۲۰۰۳ جابز مطلع شد که یک تومور در پانکراس خود دارد. او در ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی براثر بیماری تنفسی مرتبط با تومور درگذشت.

FILMOGRAPHY

two men in snowicon بعدا تماشا کنیداضافه شد

کلیپ انگیزشی سرنوشت

کلیپ انگیزشی سرنوشت با سخنرانی لس براون، استیو جابز و کوین اسپیسی. همه ما در زندگی رویایی داریم و امکان نداره که این رویا به ما داده...
sad man thinkingicon بعدا تماشا کنیداضافه شد

کلیپ انگیزشی ایمان قلبی

کلیپ انگیزشی ایمان قلبی با سخنرانی استیو جابز، لس براون درباره ی داشتن باور قلبی برای ادامه دادن، تسلم نشدن، پیدا کردن هدف و رسیدن ب...

نظرتان را بنویسید