jay shetty

جی شتی

جی شتی راهب سابق

جی شتی راهب سابق

جی شتی راهب سابق، فعال حوزه ی توسعه فردی، برنده ی جوایز متعدد در حوزه ی محتوا و رسانه، داستان نویس و خالق محتوای ویروسی است.  از زمان راه اندازی کانال ویدئویی خود در سال ۲۰۱۶، ویدیوهای جادویی فراگیرش بیش از ۴ میلیارد بازدید کسب کرده است و بیش از ۲۰ میلیون دنبال کننده در سراسر جهان به دست آورده اند. این باعث می شود او یکی از محبوب ترین افراد بازدید شده در اینترنت در سطح بین المللی باشد.

جی در بین ۳۰ نفر برتر زیر سال ۳۰ سال مجله ی فوربز قرار گرفت

بخاطر تغییرات و تاثیرات اساسی در دنیای رسانه در سال ۲۰۱۷ در بین لیست بالای مجله ی فوربز قرار گرفت. شوی روزانه جی با عنوان Follow the leaders جایی که وی با با راسل برند، تیم فریس و دیپاک چوپرا مصاحبه کرد بصورت روزانه یک میلیون بازدید کننده دارد.

جی شتی در برنامه ی الن

جی قصد دارد دانش را با سرعتی که ما ما خواهان سرگرمی هستیم به اشتراک بگذارد. چیزی که او دوست دارد « دانایی را فراگیر کن » نامیده شود. او برای فیس بوک، اسنپ چت، نشنال جوگرافی، و هاف اسپات محتوا تولید کرده و با آنها همکاری می کند.

شروع زندگی جی شتی

جی متولد و بزرگ شده شهر لندن انگلستان، یک فرد خجالتی و درونگرا بود که همیشه در تلاش برای ایجاد یک تفاوت مثبت در جهان اطرافش بود. او بعنوان یک کودک بخاطر اضافه وزن و درس خوان بودنش مورد زورگویی قرار گرفت ولی اجازه نداد که این مسئله روی او تأثیر منفی بگذارد. مانند بقیه نوجوانان، جی بیشتر این سالها را صرف چیزهایی کرد که دنیا به وی پیشنهاد میداد. خسته از انتخاب های معمول،  جی شتی به دنبال ریسکهای بیشتر بود.

در تلاش برای پیدا کردن هویت خود کارهایی را انجام داد که موجب شد در مدرسه مورد تعلیق قرار بگیرد. او دو نفر از بهترین دوستانش را در ۱۶ سالگی از دست داد. یکی را در تصادف ماشین و دومی را در درگیری های گانگستری خیابانی. این حوادث غم انگیز باعث شدند تا او متوجه این بشود که زندگی همیشگی نیست و بسیار کوتاه است. در اینجا بود که نیازی برای یافتن هدف و معنای عمیق تر  در زندگی احساس کرد.

تو نمی‌توانی آن چیزی که نمی‌بینی باشی.

پس از ملاقات با یک راهب در ۱۸ سالگی، جی شروع به تعریف دوباره موفقیت برای خودش کرد. او اکنون خواهان یک زندگی پر از خدمت، تاثیر و اشتیاق بود در مقایسه با پول، شهرت و قدرت.

پس از فارغ التحصیلی با مدرک کارشناسی ارشد درجه ۱ (Hons) در علوم رفتاری از مدرسه کسب و کار Cass، با انگیزه ی ایجاد تغییر در جهان، در ۲۲ سالگی به عنوان یک راهب در سراسر هند و اروپا زندگی کرد. او کت و شلوار خود را با خرقه عوض کرد، سرش را تراشید و با وسایلی به اندازه یک کمد باشگاه تا ۳ سال زندگی کرد.

بیدار شدن از خواب در ساعت ۴ صبح، دوش آب سرد و خوردن غذاهای ساده یک روال روزانه بود

جی روزی ۴ تا ۸ ساعت مدیتیشن میکرد و به منظور تمرین ذهن، روزه های بدون آب و غذای مختلفی را آزمایش می کرد. اغلب با تمرین مدیتیشن در محیط های شدید (گرم و سرد)، او روش های باستانی نفس و کنترل ذهن را یاد گرفت.او فلسفه و علوم بی پایه شرق را در عمق زیادی، با تمرکز بر دیدن پیوندها و پیام ها برای دنیای مدرن مورد مطالعه قرار داد.

نیمی از روز برای توسعه فردی و نیمی دیگر را برای کمک به دیگران صرف می کرد. این شامل همه چیز از مدیتیشن شخصی، جمعی، مطالعه و بازتاب دادن تدریس و بشردوستی بود. برای ۳ سال، جی کمک کرد تا روستاهای پایدار ساخته شوند، برنامه های غذایی که توزیع بیش از ۱ میلیون وعده غذا در روز را داشتند را بوجود آورد و به جوانان در سراسر جهان در مورد آگاهی، سلامتی و موفقیت آموزش داد.

خروج از زندگی راهبه وار…

جی بدون هیچ پولی دوباره نزد پدر و مادرش به لندن رفت. عملا یک خودکشی شغلی انجام داده بود. او ۹ ماه آینده خود را صرف به روز رسانی خود با جهان کرد. دوستان جی از مدرسه کسب و کار شروع به دعوت او کردند تا در شرکت هایشان صحبت کند چون در معرض فشار زیاد و استرس بودند.

جی شروع به اشتراک گذاشتن کرد

بینش هایی در مورد بهره وری و چگونگی آنچه که او به عنوان راهب آموخته بود و می توانست در  محل کار بکار برده شود. وقتی متوجه این شد که دنیا به سمت دیجیتال شدن پیش میرود، جی به طور همزمان مربی شبکه های اجتماعی رسانه Accenture در زمینه ی برندسازی آنلاین و استراتژی دیجیتال شد.

جی شتی مشغول تفکر

ویدیوهای جی شتی مورد توجه آریانا هافینگتون قرار گرفت

او از جی دعوت کرد تا مجرب برنامه ی سبک زندگی HuffPost در نیویورک باشد. جی در سپتامبر ۲۰۱۶ به نیویورک نقل مکان کرد.

جی از HuffPost نقل مکان کرد تا آژانس ویدیویی فراگیر خود را بسازد و نام تجاریش را رشد دهد.

او اکنون با بزرگترین برند های دنیا کار می کند. او بصورت مستمر در شرکت های پیشرو از جمله گوگل، L’Oreal، فیس بوک، کوکاکولا، HSBC، EY، مایکروسافت و Accenture برای سخنرانی دعوت می شود. در سال ۲۰۱۶، جایزه رسانه های آسیایی ITV را برای بهترین وبلاگ به دست آورد و  مقام سومی در جایزه ی ستاره های درخشان گاردین را در سال ۲۰۱۵ به دست آورد.

جی شتی بعد از بردن جایزه

FILMOGRAPHY

meaning of life by jay shettyicon بعدا تماشا کنیداضافه شد

منظور از زندگی چیست – جی شتی

صحبت های جی شتی استاد مهارت های توسعه فردی در جواب به سوال: منظور از زندگی چیست ؟ زندگی یعنی فراز و نشیب مارکوس اورلیوس یه بار گفت:...
the grass is greener on the other side – jay shettyicon بعدا تماشا کنیداضافه شد

مرغ همسایه واقعا غازه ؟

داستان مرغ همسایه غازه از زبان جی شتی یکی از فعالان شناخته شده ی حوزه ی توسعه فردی در دنیا. در این ویدیو جی داستان یه کشاورز رو بازگ...

نظرتان را بنویسید